![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografier 11885532
*
nr 1188 5532
Litografier
4 st, Horto van Houtteano, Hankolorerade, Flora, 1800-tal, Motivet: 23x15
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2018
kl 18:07:29
- Läs mer...
Flora Danica
Flora Danica är en porslinsservis, ursprungligen tillverkad vid Kunglig Dansk 1790-1803 på beställning av kronprins Fredrik. Servisen är dekorerad med bilder av danska växter hämtade ur planschverket Icones floræ danicæ.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flora hankolorerade horto van houtteano litografier
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
*
Litografier
nr 1188 5532
Litografier
4 st, Horto van Houtteano, Hankolorerade, Flora, 1800-tal, Motivet: 23x15
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2018 |
- Läs mer...
Flora Danica
Flora Danica är en porslinsservis, ursprungligen tillverkad vid Kunglig Dansk 1790-1803 på beställning av kronprins Fredrik. Servisen är dekorerad med bilder av danska växter hämtade ur planschverket Icones floræ danicæ.
Flora Danica är en porslinsservis, ursprungligen tillverkad vid Kunglig Dansk 1790-1803 på beställning av kronprins Fredrik. Servisen är dekorerad med bilder av danska växter hämtade ur planschverket Icones floræ danicæ.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flora hankolorerade horto van houtteano litografier
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47